آذربایجانایران

مرگ یک دانشجو دختر به دلیل جلوگیری از ورود کادر درمان به خوابگاه

باز هم دختری دیگر به بهانه حجاب و نداشتن پوشش مناسب کشته شد!

کیمیاترکاشوند به دلایل نامعلومی و با خوردن قرص ۳۱ خرداد ماه در خوابگاه دخترانه دانشگاه بوعلی سینا همدان اقدام به خودکشی کرد.

منابع خبری از مرگ کیمیا ترکاشوند، دانشجوی ترم چهار معماری دانشگاه بوعلی‌سینا همدان در پی ممانعت حراست از ورود کادر درمان به خوابگاه دخترانه «دباغ» خبر دادند.

بنا بر گزارش‌های رسیده به گوناز تی وی، کیمیا ترکاشوند اقدام به «خودکشی» کرده بود که پس از اعزام آمبولانس، حراست به «مدت ۴۰ دقیقه» مانع ورود آنها به خوابگاه شده و «همین مساله موجب فوت این دانشجو می‌شود.»

دانشجویان که شاهد این حادثه بودند اظهار داشتند که مسئولین حراست؛ به بهانه پوشش نامناسب از انتقال کیمیا به داخل آمبولانس جلوگیری کردند!

یک دانشجو می گوید که اواخر شامگاه پنجشنبه نیروهای حراست دانشگاه و نیروهای امنیتی خوابگاه دخترانه «دباغ» را محاصره و دانشجویان را نسبت به رسانه‌ای کردن این خبر تهدید کرده‌اند.

معاونت دانشجویی دانشگاه بوعلی‌سینا در اطلاعیه‌ای این موضوع را تکذیب کرد و نوشت که مدیریت حراست دانشگاه نیز در کنار مجموعه مدیران دانشگاه از همان دقایق اولیه تمام تلاش خود را برای حفظ جان این دانشجو و انجام سریع امور درمانی به کار گرفت.

در این اطلاعیه آمده است «در فضای مجازی موضوعاتی مطرح شده که ابدا صحت ندارد و به هیچ‌وجه قابل استناد نیست.»

حراست دانشگاه‌ها در ایران به یکی از بازوهای نهادهای امنیتی سپاه برای سرکوب دانشجویان و تحمیل حجاب اجباری تبدید شده اند که بعد از اعتراضات سراسری با آزادی عمل بیشتری فعالیت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا