آذربایجان

نصب پوستر در شهر ماساللی آذربایجان شمالی ؛«آذربایجان میللی محبوسلارینا آزادلیق»

گروهی از فعالین مدنی آذربایجانی (آزربایجانی) در شهر ماساللی جمهوری آزربایجان با نصب صدها پوستر‌ اعتراضی حاوی تصاویر زندانیان سیاسی آزربایجان جنوبی محبوس‌ در زندانهای مختلف ایران ، ضمن آگاهی دهی نسبت به وضعیت فعالین سیاسی و مدنی در جنوب، اعتراض خود را به نهادهای حکومتی و مسئولین زیربط حکومت ایران نشان داده اند.

Azərbaycanın milli məhbuslarina azadlıq 

Dili, milli kimliyi öz vətəni Azərbaycanda əsir olan soydaşlarımıza azadlıq

#southAzerbaijan

Azadlıq ədalət milli hökumət

Soydaşın səni çağırır susma

عنوان متن‌ های درج شده به زبان آزربایجانی توسط فعالین مدنی روی پوسترهای نصب شده در خیابانهای شهر ماساللی آزربایجان است که‌ تصاویر زندانیان‌ سیاسی آزربایجانی از‌ جمله:

«اکبر نعیمی، علیرضا فرشی، عباس لسانی، اکبر آزاد، عباس نیکروان، ایوب شیری، داود شیری، توحید امیرامینی، روزبه پیری، علی واثقی، اکبر جهانی، محمد عینی و رضا واثقی» در آن نقش بسته است. تعدادی از این زندانیان سیاسی در بندهای مختلف جمهوری اسلامی ایران محبوس‌ و برخی نیز در ایام مرخصی و به قید وثیقه موقتا آزاد می باشند.

همچنین در پوستر دیگری تصاویری از آثار شکنجه پرویز سیابی گرجانی و سجاد جولانی دو تن از فعالین ملی آزربایجانی نقش بسته است .که در پارک جیرال اردبیل بعلت حمایت از جنگ 44 روزه جمهوری آذربایجان برای آزادی قاراباغ بازداشت شده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا