ایران

نگرانی کشاورزان چابهار از سیل‌بند‌های تخریب شده؛ دولت نظاره گر

کشاورزان چابهار در صورت عدم ترمیم سیل‌بند‌ها، نگران متحمل شدن آسیب‌های بیشتری در بارندگی‌های بهار هستند

الله بخش جدگال، دبیر نظام صنفی کشاورزی چابهار عنوان کرد، بارندگی‌های اخیر سد‌ها و بند‌های خاکی در چابهار را خراب کرده و به محصولات کشاورزی به ویژه در مناطق روستایی آسیب جدی زده است.

او در گفتگویی با خبرنگار ایلنا اظهار داشت، اگر سیل‌بند‌ها ترمیم نشوند بارندگی‌های بهارانه، آسیب‌زا خواهند بود و شاهد خراب شدن زمین‌های کشاورزی و محصولات کشاورزان خواهیم بود.

دبیر نظام صنفی کشاورزی چابهار همچنین عنوان کرد، رودخانه‌ها و آبراه‌ها نیازمند لایروبی هستند. این امر هم در زمینه آب‌رسانی به زمین‌های کشاورزی مهم است و هم می‌تواند از آسیب‌های باران‌های شدید بکاهد و از تبدیل آنها به سیل جلوگیری کند.

بارندگی‌های سیل‌آسا در سیستان و بلوچستان که آخرین مورد آن در روزهای اول امسال رخ داد منجر به زیر آب رفتن تعدادی روستا و تخریب زمین‌های کشاورزی شده است. فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، کرمان و خراسان جنوبی استان‌هایی هستند که بیشترین خسارت را از سیلاب‌های اخیر دیده‌اند.

این در حالی است که بسیج دانشجویی ایران یکشنبه ۱۰ فرودین به منظور کمک به آنچه که «مردم مستضعف آمریکا» می نامید یک محموله‌ از اقلام بهداشتی را برای ارائه به مستضعفین آمریکا آماده کرده‌ و به دفتر حافظ منافع آمریکا ارائه کرده بود.

در اقدام مشابه دیگری نیز تشکلی به نام «خانه طلاب جوان» در نامه‌ای خطاب به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، از او خواسته‌بودند تا مقدمات لازم برای اعزام آن‌ها به اروپا و آمریکا را فراهم کند.

این تشکل در نامه خود از «عدم رسیدگی مناسب به سالمندان و نیازمندان مبتلا به کرونا در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی» اظهار نگرانی کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا