آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

هادی محمدی آزاد شد؛ مشخص شدن اسامی برخی از بازداشت شدگان اعتراضات آذربایجان 

هادی محمدی، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات ۲ مرداد در شهر تبریز، پس از تودیع قرار وثیقه ۳۰ میلیون‌ تومانی، امروز دوشنبه ۵ مرداد، موقتا آزاد شد. 

هادی محمدی، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات ۲ مرداد در شهر تبریز، پس از تودیع قرار وثیقه ۳۰ میلیون‌ تومانی، امروز دوشنبه ۵ مرداد، موقتا آزاد شد.

اتهام مطروحه علیه این شهروند آذربایجانی «اخلال در نظم عمومی» عنوان شده است.

وحید محمدی، حسین قره‌جه داغی و جواد دهقان نیز که با عنوان اتهامی و قرار وثیقه  مشابه هم اکنون در زندان مرکزی تبریز هستند احتمال میرود فردا پس از تودیع قرار وثیقه آزاد شوند.

برخی منابع مطلع در یگان های انتظامی شهر تبریز آمار بازداشت شدگان را بیش از ۱۵۰ نفر عنوان کرده اند که برخی از این افراد پس از اخذ تعهد بدون تشکیل پرونده توانسته اند آزاد شوند که تا لحظه تنظیم این خبر تنها اسامی برخی از افراد مشخص شده است.

در پی انتشار فراخوانی جهت برگزاری تجمعات در شهرهای آذربایجان و تهران به منظور حمایت از اعتراضات مردم احواز، مردم تبریز روز شنبه ۲ مرداد علی‌رغم جو شدید امنیتی موفق به برگزاری تجمع اعتراضی در مرکز شهر شدند.

همچنین، در شهرهای‌ مختلف‌ آذربایجان‌ بخصوص در تبریز، اورمیه‌، اردبیل، زنجان، مرند، مشگین‌شهر (خیاو) و شهرک گلستان تهران جو‌ شدید‌ امنیتی‌ حاکم بود.

سیامک کوشی و محمد محمودی، امروز دوشنبه ۴ مرداد، با تودیع قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شدند.

اولدوز قاسمی نیز که روز شنبه ۲ مرداد در جزیان اعتراضات خیابانی آذربایجان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، در پرونده‌ای که در شعبه ۱۷ گلکار تبریز برای وی باز شده، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومن وثیقه در خصوص وی صادر و به زندان تبریز منتقل شد.

همچنین، در چهارمین روز بازداشت فعالین مدنی آذربایجان، بی‌خبری از دلیل بازداشت و مکان نگهداری امیر ستاری ادامه دارد.

در رابطه با این اعتراضات طی روزهای‌ گذشت تعدادی زیادی از فعالین‌ آذربایجانی بازداشت شدند که تاکنون اسامی برخی از آنها از جمله اولدوز قاسمی، شهروز برزگر، یوسف سلحشور، محمد محمودی، داود رحیمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌، سیامک کوشی، رضا شهریور و محمد کاظمی مشخص شده و دهها‌ فعال آذربایجانی‌ توسط مامورین‌ امنیتی‌ بازداشت‌ و احضار شده اند که اسامی دقیق آنها تاکنون مشخص نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا