آذربایجاناجتماعیایرانجهانسیاست

هشدار روزنامه گرینفیلد ریکوردر درباره وضعیت سلامتی زندانیان سیاسی آذربایجانی

روزنامه گرینفیلد ریکوردر آمریکا هشدار داده که جامعه بین‌المللی باید از مقامات ایرانی بخواهد مراقبت‌های پزشکی مناسب را به زندانیان عقیدتی آذربایجان ارائه دهند.

به گزارش کانال تلگرامی جمعیت حقوق بشر ارک، گرینفیلد ریکوردر (روزنامه محلی ایالت ماساچوست آمریکا) هشدار داده که جامعه بین المللی باید از مقامات ایرانی بخواهد مراقبت‌های پزشکی مناسب را به زندانیان عقیدتی آذربایجان ارائه دهند.

در این خبر نام دو تن از زندانیان عقیدتی آذربایجانی به نام عباس لسانی و علیرضا فرشی ذکر شده که در حال سپری کردن دوران محکومیت‌شان در زندان اردبیل و تهران بزرگ هستند. 

به گزارش این روزنامه عباس لسانی، شاعر، مدافع حقوق بشر و فعال فرهنگی (درخواست حق تحصیل به زبان مادری)، به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است. وی در گذشته مورد شکنجه‌های مختلفی قرار گرفته و در دسامبر سال ۲۰۲۰ در حالی که طی بازداشتی خودسرانه در زندان بوده به کوید۱۹ مبتلا شده است.

همنچنین علیرضا فرشی، فعال حق تحصیل به زبان مادری و فعال فرهنگی، طی بازداشتی خودسرانه به مدت دو سال به زندان محکوم شده است. وی در جریان دستگیری در ۸ ژانویه ۲۰۲۰ مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از ناحیه گردن و چشم چپ آسیب دیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا