اجتماعیایرانسیاست

ودود اسدی در شهر رشت بازداشت شد

ودود اسدی، فعال مدنی تورک ساکن شهر رشت، امروز شنبه ۸ آبان توسط ماموران امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ودود اسدی، فعال مدنی تورک ساکن شهر رشت، امروز شنبه ۸ آبان توسط ماموران امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

بر اساس گزارشات رسیده به بخش فارسی گروه خبری ای‌ان‌تی، ماموران امنیتی حین بازداشت ودود اسدی که بدون ارایه حکم قانونی صورت گرفته است، کامپیوتر، موبایل و سایر وسایل شخصی او را با خود برده‌اند.

هنوز از اتهامات احتمالی و محل انتقال این فعال آذربایجانی اطلاعی در دست نیست.

ودود اسدی پیش‌تر در مهر ماه سال ۹۹، در جریان راه‌پیمایی‌های حمایتی از عملیات آزاد سازی قاراباغ و درخواست بسته شدن مرز نوردوز برای کامیونهای حامل کمک های نظامی به کشور ارمنستان، به همراه «ابراهیم گنجی افسوران»، «محمد عینی چونه خان»، «وحید بیگ زاده» و «محمد شیری»، دیگر فعالین مدنی تورک ساکن رشت و بدون شرکت در راهپیمایی توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه، موقتا آزاد شده شده بودند.

این فعالین مدنی و دانشجویی تورک نهایتا در تاریخ ۱ بهمن سال جاری، از سوی شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب رشت از اتهامات مطروحه تبرئه شدند.

بازداشت های گسترده فعالین مدنی آذربایجانی در شهرهای تبریز، اورمیه، اردبیل، زنجان، رشت، تهران، خیاو (مشکین‌شهر) و ماکو در پی راه‌پیمایی‌های حمایتی از آزادسازی قاراباغ و اعتراض به حمایت ایران از ارمنستان و نیز لزوم بسته شدن مرز نوردوز صورت گرفته بود.

این تجمعات و راه‌پیمایی‌ها از روز سه‌شنبه ۸ مهرماه در پارک جیرال اردبیل آغاز و تا روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه سال ۹۹ ادامه داشت.

فعالین زیادی همچون اسدی، گنجی، بیگ زاده، شیری و عینی بدون شرکت در تجمعی بازداشت شده بودند.

همچنین بخوانید: ابراهیم گنجی، ودود اسدی و محمد عینی تبرئه شدند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا