خاورمیانه

پاشینیان: آماده امضای معاهده صلح با آذربایجان هستیم

نیکول پاشینیان از آمادگی ایروان برای تداوم مذاکره با جمهوری آذربایجان (آزربایجان) و امضای «معاهده صلح» خبر داد.

نیکول پاشینیان؛ نخست وزیر ارمنستان شامگاه دوشنبه (4 بهمن) از آمادگی ایروان برای تداوم مذاکره با آزربایجان شمالی و امضای معاهده صلح با این کشور خبر داد.

پاشینیان در یک نشست مطبوعاتی آنلاین گفت: «ایروان معتقد است که معاهده صلح با باکو باید امضا شود، اما این سند باید در روند مذاکرات تدوین شود.»

پاشینیان اظهار داشت: «در مورد امضای پیمان صلح بین آزربایجان و ارمنستان حرف زیاد گفته می‌شود. بله، باید امضا شود، اما ابتدا باید این سند رسمی شود و این حاصل از نتیجه مذاکرات است. ارمنستان برای این مذاکرات آماده است.»

دولت ارمنستان بارها از آمادگی خود برای مذاکرات و توافقنامه صلح با آزربایجان سخن گفته اما تاکنون در این راستا گامی برنداشته است.

پیشتر پرزیدنت علی اف درخصوص امضای معاهده صلح با ایروان گفته بود: «نباید خصوصیت واندالیزم ارامنه را فراموش کنیم، معاهده صلح برای ارمنستان می تواند تنها یک تکه کاغذ باشد و ما باید برای تمامی شرایط آماده باشیم. تجربه نشان داده نمی توان به مسئولیت پذیری ارمنستان اطمینان کرد. در هر صورت ما به تقویت ارتش ادامه خواهیم داد و امضای توافق صلح در سیاست خارجی و داخلی آزربایجان امری چندان مهم محسوب نمی شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا