ایران

کره جنوبی: در تقابل احتمالی ایالات متحده و ایران دخالت نخواهیم کرد

وزیر دفاع کره جنوبی گفت که نیروهای نظامی این کشور مستقر در تنگه هرمز در برخورد نظامی احتمالی بین ایالات متحده آمریکا و ایران مداخله نخواهند کرد.

به نوشته وب سایت «رادیوی بین‌المللی کره جنوبی»، «جیانگ کیونگ دوو» وزیر دفاع کره جنوبی این سخنان را در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی این کشور اعلام کرد و بیان داشت که نیروهای نظامی این کشور مستقر در تنگه هرمز در صورت درگیری بین آمریکا و ایران در هیچ عملیات مشترکی شرکت نمی‌کنند.

 

وزیر دفاع کره جنوبی اعزام نیرو به تنگه هرمز را توسعه منطقه عملیاتی نیروهای این کشور خواند و بر اهمیت اقدام‌های پیشگیرانه برای ممانعت از هرگونه حمله محتمل علیه شهروندان و منافع این کشور در منطقه تاکید کرد.

کره جنوبی هفته پیش پیوستن به ائتلاف امنیت دریایی به رهبری آمریکا در آب‌های جنوبی ایران را تأیید، اما اعلام کرد این کار «موقت» است.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در واکنش به این خبر در صفحه توئیترش با اشاره به استفاده از نام «خلیج عربی» از سوی وزارت دفاع کره جنوبی نوشت: «‏اگر وزارت دفاع کره جنوبی حتی نام تاریخی ⁧‫ خلیج  فارس را هم نمی‌داند، با کدام دانش و توجیه می‌خواهد نیروی نظامی به این منطقه اعزام کند. احترام متقابل و پذیرش واقعیات اساس روابط ملت های متمدن است.»

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا