ایرانسلامتی و زندگی

کرونا در ایران؛ جان باختن ۴۳۴ نفر در یک روز؛ میزان جان باخته‌گان در ایران ۶ برابر میانگین دنیاست

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از ۷۷۱۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور و افزایش شمار بیماران کووید-۱۹ به ۶۲۰ هزار و ۴۹۱ نفر تا ظهر امروز یکشنبه ۱۱ آبان خبر داد.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین، از جان باختن ۴۳۴ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در ایران خبر داد. به این ترتیب، آمار کل جان باخته‌گان ویروس کرونا در ایران به ۳۵ هزار و ۲۹۸ نفر رسید.

به گفته خانم لاری، از تعداد کل مبتلایان، ۵ هزار و ۲۴۴ نفر در وضعیت شدید این بیماری هستند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران تا کنون ۴۸۶ هزار و ۶۹۱ نفر هم بهبود یافته اند.

همچنین تا کنون ۴ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۳۲۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در ایران انجام شده است.

محمدرضا ظفرقندی رییس سازمان نظام پزشکی به روزنامه همشهری گفت: «بررسی‌ها نشان می‌دهد از میان افراد بستری شده در بیمارستان حدود ۱۵ درصد جانشان را از دست می‌دهند و این آمار بالایی است. این میزان در کشورهای دیگر ۲/۵  درصد است.»

به گفته وی «هم‌اکنون در موارد مرگ، ایران جزو ۵کشور پرتلفات دنیاست.»

این مقام ارشد سازمان نظام‌پزشکی افزود: «تا چند وقت پیش روزانه ۲۵هزار تست گرفته می‌شد؛ قرار بود این مقدار به ۳۵تا ۴۰هزار برسد که این اتفاق هنوز نیفتاده. این عدد در روز با توجه به جمعیت کشور باید به ۲۰۰هزار برسد. اما به‌دلیل اینکه بخشی از این کیت‌ها وارداتی است، با مشکل موجودی مواجه شده‌ایم. در کشور ترکیه روزانه ۱۳۰هزار تست انجام می‌شود.»

طی یک ماه گذشته سیر صعودی کرونا در ایران طوری شتاب گرفته که هر روز رکورد روز قبل شکسته می‌شود.

کارشناسان مستقل، ناتوانی دولت در اداره بحران کرونا و بازگشایی مدارس را از عوامل این جهش انفجاری در ایران قلمداد می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا