آذربایجانجهان

گفت‌وگوی پرزیدنت علی‌اف و بلینکن

رئیس‌جمهور آذربایجان و وزیر امور خارجه آمریکا درباره روند صلح بین ارمنستان و آذربایجان تلفنی گفت‌وگو کردند.

الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی درباره روند صلح بین ارمنستان و آذربایجان رایزنی کردند.

 

بر اساس اعلام ریاست جمهوری آذربایجان، بلینکن که با علی‌اف تماس گرفت، اظهار داشت که از پیشرفت در مذاکرات صلح بین ارمنستان و آذربایجان قدردانی می‌کند.

 

بلینکن با بیان اینکه آن‌ها به حمایت از روند عادی‌سازی روابط آذربایجان و ارمنستان ادامه خواهند داد، تصریح کرد که باید هر چه سریع‌تر توافق‌نامه صلح بین دو کشور امضا شود.

 

علی‌اف نیز با یادآوری اینکه اکنون صلح در منطقه محقق شده و اصول تشکیل دهنده توافق‌نامه صلح از سوی آذربایجان پیشنهاد شده است، گفت: آذربایجان تلاش می‌کند تا روند عادی سازی و صلح با ارمنستان را پیش ببرد.

 

او با بیان این‌که از تمایل آمریکا برای مشارکت در روند صلح قدردانی می‌کنند، تاکید کرد: برای پیشرفت روند صلح باید به ادعاهای ارضی علیه جمهوری آذربایجان در قانون اساسی ارمنستان و سایر قوانین پایان داده شود.

 

علی‌اف خاطرنشان کرد: زمان آن فرا رسیده است که گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا که برای حل مناقشه بین آذربایجان و ارمنستان و با ریاست مشترک روسیه، فرانسه و ایالات متحده تشکیل شده است، لغو شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا