آذربایجان

یک کارگر در معدن طلای آق دره تیکان تپه جان باخت

در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، یک کارگر در معدن طلای آق دره شهرستان تیکان تپه (تکاب) آذربایجان که پیشتر طی حادثه ای دچار مصدومیت شده بود، جان باخت.

به نوشته ایلنا، این کارگر معدن طلای آق دره تیکان تپه در بیمارستانی در تبریز جان باخت. هویت وی «عابد رحمانی» عنوان شده است.

وی که شاگرد راننده بولدوزر بوده روز سه شنبه ۱۸ مرداد ماه در مسیر تردد یک دستگاه لودر قرار می‌گیرد و بر اثر برخورد بیل لودر به پاهایش مصدوم می‌شود.

این کارگر حادثه دیده از سوی همکاران و عوامل معدن طلای آق دره به بیمارستان شهدای تکاب و سپس اورمیه انتقال داده می‌شود. وی در نهایت به بیمارستانی در تبریز منتقل می‌شود، اما علارغم تلاش دو روزه پزشکان برای نجات وی، جان خود را از دست می‌دهد.

پیشتر نیز چندین کارگر آزربایجانی در معادن طلا و سنگ تیکان تپه جان باخته اند.

گفتنی است معادن زره شوران و آغ دره به عنوان بزرگترین معادن طلای خاورمیانه در تیکان تپه قرار دارد و ۸۰ معدن سنگ در این شهرستان قرار دارد. رژیم این با سیاست استعمارگرانه مالکیت این معادن را به فارس ها واگذارنموده و با انتقال خام مواد معدنی به مرکز و مناطق فارس نشین، مالیات و سود حاصل از این معادن نیز به جیب مردم شهرهای اصفهان، کرمان، یزد و تهران منتقل می شود و این معادن عملا سودی برای اهالی تورک منطقه ندارد و مردم منطقه از کمترین امکانات ابتدایی مانند اینترنت، آب آشامیدنی و راه ارتباطی مناسب نیز محروم هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا