آذربایجانجهان

اردوغان: ارتش آذربایجان بار دیگر عدالت و فداکاری ملت ترک را به جهانیان نشان داد

رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری مشترک با الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان در نخجوان با اشاره به تحولات در قره باغ گفت: ارتش آذربایجان بار دیگر عدالت و فداکاری ملت ترک را به جهانیان نشان داد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنان خود در نشست خبری مشترک با الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان در نخجوان و پس از شرکت مجازی در مراسم آغاز احداث خط لوله گاز طبیعی ایغدیر- نخجوان با اشاره به تحولات در قره باغ گفت: ارتش آذربایجان بار دیگر عدالت و فداکاری ملت ترک را به جهانیان نشان داد.

اردوغان با اشاره به آغاز احداث خط لوله گاز طبیعی ایغدیر- نخجوان افزود: توافق ما با آذربایجان در زمینه گاز طبیعی توسعه بیشتری خواهد یافت.

اردوغان افزود: (خط لوله گاز طبیعی ایغدیر- نخجوان) مشارکت ما با آذربایجان در زمینه انرژی را تعمیق خواهد بخشید و همچنین به امنیت تامین انرژی اروپا کمک خواهد کرد.

او همچنین گفت: موفقیت آذربایجان، برای ما مایه افتخار است.

اردوغان درباره عملیات ضد تروریستی آذربایجان در قره‌باغ گفت: تکمیل سریع و موفقیت‌آمیز عملیات با رعایت استثنایی حقوق غیرنظامیان مایه افتخار ماست.

او اظهار داشت: به ارتش پیروز آذربایجان از صمیم قلب به خاطر موفقیت تاریخی و نگرش انسان دوستانه اش نسبت به غیرنظامیان تبریک می گویم. با این پیروزی اخیر در قره‌باغ چشم اندازهای جدیدی برای عادی‌سازی جهانی در منطقه باز می‌شود.

اردوغان تاکید کرد: از ارمنستان انتظار داریم که دست صلحی که به سمتش دراز شده را بفشارد و از این پس گام‌های صادقانه بردارد.

گفتنی است رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به دعوت الهام علی‌اف، همتای آذربایجانی خود به جمهوری خودمختار نخجوان سفر کرده، در مراسم آغاز احداث خط لوله گاز طبیعی ایغدیر- نخجوان به صورت مجازی شرکت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا