جهانخاورمیانه

اردوغان پیروز انتخابات شد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری کنونی ترکیه امروز (یکشنبه) با شکست رقیبش کمال قلیچداراوغلو در انتخابات، بار دیگر توانست کرسی ریاست جمهوری را برای یک دوره پنج ساله تصاحب کند.

مردم ترکیه امروز در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند و اردوغان توانست با کسب اکثریت آراء به پیروزی دست پیدا کند.

دور اول انتخابات که در ۱۴ مه میان سه نامزد شامل اردوغان، قلیچداراوغلو و سینان اوغان برگزار شد، به نتیجه مشخصی نرسید و هیچ یک از نامزدها نتوانستند بیش از ۵۰ درصد آراء را کسب کنند و کار به دور دوم انتخابات میان دو نامزد برتر رسید.دور اول انتخابات با نتیجه ۴۹.۵۱ درصد آرا برای اردوغان و ۴۴.۸ درصد برای قلیچداراوغلو به پایان رسید، در نهایت اردوغان امروز توانست رقیبش قلیچداراوغلو  را شکست دهد.

او امروز در جمع هواداران خود در استانبول سخنرانی کرد، اردوغان گفت: آنها (مردم) به ما مسئولیت دادند که تا پنج سال آینده حکومت کنیم.

وی افزود: صمیمانه از مردم ترکیه تشکر می کنم. از مردمم تشکر می‌کنم که به من این فرصت را دادند تا برای ۵ سال آینده مسئولیت را بر عهده بگیرم.

اردوغان در ادامه بیان کرد:  ما بارها گفته‌ایم کسانی را که روی ما حساب می‌کنند را ناامید نخواهیم کرد.تمام مردم ترکیه برنده این انتخابات هستند.او گفت: فکر می کنم حزب جمهوری خواه خلق با کمال قلیچداراوغلو خداحافظی خواهد کرد و او را مسئول عملکرد ضعیفش در انتخابات خواهد دانست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا