آذربایجاناجتماعیایران

اولدوز قاسمی به زندان اورمیه منتقل شد

اولدوز قاسمی، فعال مدنی آذربایجانی که روز شنبه ۲ مرداد در جزیان اعتراضات خیابانی تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، به زندان تبریز منتقل شد.

اولدوز قاسمی، فعال مدنی آذربایجانی که روز شنبه ۲ مرداد در جزیان اعتراضات خیابانی آذربایجان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، به زندان تبریز منتقل شد.

در پرونده‌ای که در شعبه ۱۷ گلکار تبریز برای خانم قاسمی باز شده، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومن وثیقه در خصوص وی صادر شده است.

در پی انتشار فراخوانی جهت برگزاری تجمعات در شهرهای آذربایجان و تهران به منظور حمایت از اعتراضات مردم احواز، نیروهای امنیتی در این شهرها مستقر شده بودند ولی تصاویر ارسالی به گروه خبری ای‌ان‌تی حاکی از برگزاری این اعتراضات در شهر تبریز بود.

همچنین، شهرهای‌ مختلف‌ آذربایجان‌ بخصوص در تبریز، اورمیه‌، اردبیل، زنجان، مرند، مشگین‌شهر (خیاو) و شهرک گلستان تهران جو‌ شدید‌ امنیتی‌ حاکم بود.

در رابطه با این اعتراضات طی روزهای‌ گذشت تعدادی زیادی از فعالین‌ آذربایجانی بازداشت شدند که تاکنون اسامی برخی از آنها از جمله اولدوز قاسمی، شهروز برزگر، یوسف سلحشور، محمد محمودی، داود رحیمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌ و سیامک کوشی، نادر صادقیان، محمد مردی، پرویز سیابی، رضا شهریور و محمد کاظمی مشخص شده و دهها‌ فعال آذربایجانی‌ توسط مامورین‌ امنیتی‌ بازداشت‌ و احضار شده اند که اسامی دقیق آنها تاکنون مشخص نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا