جهان

ثبت رقم بی‌سابقه مبتلایان کویید-۱۹ در آمریکا و فرانسه

همزمان با تشدید شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا، آمریکا و فرانسه از ثبت بالاترین رقم روزانه شناسایی مبتلایان به کویید-۱۹ خبر داده اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا از شناسایی ۴۴۰ هزار بیمار جدید مبتلا به کویید-۱۹ در روز دوشنبه خبر داده است.

با این حال، مقام‌های بهداشتی نسبت به غیرواقعی بودن این رقم هشدار داده اند و می گویند بخشی از بیماران شناسایی شده در روز دوشنبه افرادی هستند که در روزهای گذشته مبتلا شده اند ولی به خاطر تعطیلات عید میلاد مسیح زودتر به آزمایشگاه مراجعه نکرده اند.

مقام‌های بهداشتی در فرانسه هم از شناسایی حدود ۱۸۰ هزار بیمار جدید در روز سه‌شنبه خبر دادند که بالاترین رقم روزانه شناسایی بیماران جدید مبتلا به کویید-۱۹ در یک کشور اروپایی است.

سرعت شیوع سویه اومیکرون به حدی بالاست که الویه وران، وزیر بهداشت فرانسه هشدار داده است که تعداد مبتلایان جدید در این کشور ممکن است تا ۲۵۰ هزار نفر در روز افزایش یابد.

ایتالیا، پرتغال و یونان و قبرس هم از ثبت بالاترین رقم روزانه شناسایی مبتلایان به کویید-۱۹ خبر داده‌اند.

ایتالیا سه‌شنبه از شناسایی ۷۸ هزار بیمار جدید خبر داد که بالاترین رقم شناسایی روزانه مبتلایان ویروس کرونا از آغاز همه گیری است.

افزایش شدید مبتلایان به ویروس کرونا به قدرت سرایت بالای سویه جدید این ویروس و برگزاری جشن‌های عید میلاد مسیح و سال نو نسبت داده شده است.

مطالعات اولیه بیانگر کم خطرتر بودن سویه اومیکرون نسبت به سویه دلتای ویروس کروناست و پزشکان می گویند احتمال بستری شدن مبتلایان سویه جدید ۳۰-۷۰ درصد کمتر است.

با این حال، سازمان بهداشت جهانی نسبت به افزایش فشار بر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به خاطر شیوع سریع این سویه هشدار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا