ایرانجهان

حمایت سناتور‌ها از توقیف نفت قاچاق ایران، همزمان با طرح سنا برای تشدید تحریم نفتی تهران

دو سناتور آمریکایی از اقدام اخیر دولت بایدن در توقیف کشتی «سوئز راجان» که حامل نفت قاچاق ایران بود، حمایت کردند. در همین حال، سه سناتور دیگر نیز طرحی را برای تحریم پالایشگاه‌ها و بنادر کشورهایی که با بخش نفت ایران همکاری می‌کنند، معرفی کردند.

تیم کین، سناتور دموکرات،درباره ضبط این محموله نفتی جمهوری اسلامی از سوی دولت بایدن گفت: «این اقدام حرکت قدرتمندی بود. سیاست‌های جمهوری اسلامی، به ویژه ارسال پهپاد به روسیه و رفتارشان با مردم ایران و منطقه دارد هر روز بدتر و بدتر می‌شود. به‌همین دلیل، از این حرکت دولت بایدن حمایت می‌کنم.»

باب منندز، سناتور دموکرات درباره ضبط این محموله نفتی جمهوری اسلامی گفت: «این حرکت را تحسین می‌کنم و امیدوارم بقیه تانکر‌های نفتی جمهوری اسلامی هم توقیف بشود.»

سناتور باب منندز درباره لایحه‌ پیشنهادی سه سناتور آمریکایی برای تحریم خریداران نفت جمهوری اسلامی گفت: «از هر ایده‌ای که جلوی غارت منابع ایران از سوی جمهوری اسلامی را بگیرد حمایت می‌کنم.»

در همین حال، جکی روزن و مگی حسن، سناتورهای دموکرات، و مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه، برای تحریم پالایشگاه‌هایی که نفت ایران را پالایش می‌کنند و بندرهایی که به این محموله اجازه ورود می‌دهند، طرحی را معرفی کرده‌اند.

این طرح همچنین دولت بایدن را ملزم می‌کند درباره دلایل افزایش صادرات نفت ایران با وجود تحریم‌ها گزارشی را ارائه دهد.

سناتور جکی روزن درباره این طرح در توییتی گفت: توان جمهوری اسلامی برای تهدید آمریکا و متحدانش، به وسیله چنین پالایشگاه‌های خارجی تامین مالی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا