آذربایجانسیاست

شش ماه زندان برای فعال حرکت ملی آذربایجان، نسیم صادقی

نسیم صادقی، فعال حرکت ملی آذربایجان، توسط دادگاه انقلاب تبریز به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

بر اساس اعلام منابع خبری، طی ابلاغیه اعلام شده از طریق سامانه الکترونیکی قوه قضاییه (ثنا)، به خانم نسیم صادقی،  از وی خواسته شده بود جهت ادای توضیح در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز حاضر شود. ایشان دیروز – شنبه – ۳۰ شهریور با حضور در دادگاه به طور شفاهی از حکم ۶ ماه حبس تعزیری خویش مطلع گردیده اند.

 

بر اساس دادنامه صادره ،خانم صادقی از بابت اتهام فعالیت تبلیغ علیه نظام به نفع گروه های مخالف نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است و بر اساس ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی سیم کارت شماره —۰۹۳۷۰۲۹۷ که کانال “میللی گوروش” با آن راه‌اندازی شده بود ابطال گشته و کتب غیر مجاز و تصاویر و نمادهای غیر مجاز معدوم خواهند شد.

جلسه رسیدگی به اتهام فعالیت تبلیغ علیه نظام این فعال حرکت ملی آذربایجان ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ در شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده بود پس از قرائت کیفرخواست صادره توسط قاضی شعبه، خانم صادقی با بی‌اساس خواندن اتهامات وارده، تمامی فعالیت‌های خود را در چهار چوب قانون اساسی جمهوری اسلامی دانسته و خواستار حفظ استقلال قوه قضائیه و عدم تبعیت از پرونده‌سازی نهادهای امنیتی شده بود.

گفتنی است ، از بابت اتهامات مطروحه «انتشار اکاذیب از طریق رایانه» و «عضویت در جمعیت‌های معارض کشور» در تاریخ ۲۷ اسفند ۹۷ تبرئه و قرار منع تعقیب برای وی صادر گردیده بود.

این فعال حرکت ملی آذربایجان ۲۹ مهرماه سال گذشته ، از سوی ماموران امنیتی بازداشت و روز چهارشنبه ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۷ با تامین وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت تا تکمیل مراحل دادرسی و برگزاری دادگاه از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا