آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

شهروز برزگر به زندان مرکزی تبریز منتقل شد

شهروز برزگر، فعال مدنی آذربایجانی که در جریان اعتراضات مردم تبریز در روز شنبه ۲ مرداد، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

شهروز برزگر، فعال مدنی آذربایجانی که در جریان اعتراضات مردم تبریز در روز شنبه ۲ مرداد، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

در پرونده ای که در شعبه ۱۶ بازپرسی عمومی و انقلاب شهرستان تبریز برای آقای برزگر گشوده شده قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی برای وی تعیین شده است.

این در حالیست که از مکان بازداشت و قرار احتمالی صادره برای شاهین برزگر برادر کوچک شهروز تاکنون اطلاعی در دسترس نیست.

در پی انتشار فراخوانی جهت برگزاری تجمعات در شهرهای آذربایجان و تهران به منظور حمایت از اعتراضات مردم احواز، نیروهای امنیتی در این شهرها مستقر شده بودند ولی تصاویر ارسالی به گروه خبری ای‌ان‌تی حاکی از برگزاری این اعتراضات در شهر تبریز بود.

در روزهای گذشته ویدئوها‌ و‌ تصاویر ارسالی‌ از شهرهای‌ مختلف‌ آذربایجان‌ بخصوص تبریز، اورمیه‌، اردبیل، زنجان، مرند، مشگین‌شهر (خیاو) و شهرک گلستان تهران حکایت‌ از جو‌ شدید‌ امنیتی‌ در اکثر شهرهای آذربایجان داشت.

در رابطه با این اعتراضات طی روزهای‌ گذشت تعدادی زیادی از فعالین‌ آذربایجانی بازداشت شدند که تاکنون اسامی برخی از آنها از جمله اولدوز قاسمی، شهروز برزگر، یوسف سلحشور، محمد محمودی، داود رحیمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌ و سیامک کوشی مشخص شده و دهها‌ فعال آذربایجانی‌ توسط مامورین‌ امنیتی‌ بازداشت‌ و احضار شده اند که اسامی دقیق آنها تاکنون مشخص نشده است.

اخیراً ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، انتقال بازداشت شدگان اعتراضات روز شنبه در تبریز را با چشم‌بند در پیاده رو به بازداشتگاه نشان می‌‌داد.

این در حالیست که تحقیر فرد بازداشت شده در ملع عام و بستن چشمان او اقدامی ضد حقوق بشری و از نظر قوانین ایران جرم تلقی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا