آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

صدور قرار جلب به دادرسی برای نادر صادقیان

شعبه ۱۵ دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برای نادر صادقیان، که در اعتراضات دوم مرداد آذربایجان در حمایت از اعتراضات مردم عرب احواز بازداشت شده بود، قرار جلب به دادرسی صادر کرد.

شعبه ۱۵ دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به قضاوت بازپرس هادی شهابی برای نادر صادقیان، فعال سیاسی آذربایجانی از بابت اتهامات «تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی» و «انجام فعالیت تبلیغی علیه نظام» قرار جلب به دادرسی صادر کرده است‌.

نادر صادقیان، فعال مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در تاریخ ۳ مرداد توسط ماموران وزارت اطلاعات، در محل کار و بدون ارائه حکم بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شده بود.

وی بعد از مراحل بازجویی در تاریخ ۲۰ مرداد همراه با دیگر فعالین مدنی به نام های یوسف سلحشور، وحید ابهری، امیر ستاری ریوف، شاهین برزگر و محمد مردی به زندان مرکزی تبریز منتقل و بعد از سه روز با تودیع قرار وثیقه ۶۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده بود.

در پی انتشار فراخوانی جهت برگزاری تجمعات در شهرهای آذربایجان و تهران به منظور حمایت از اعتراضات مردم احواز، نیروهای امنیتی در این شهرها مستقر شده بودند ولی تصاویر ارسالی به گروه خبری ای‌ان‌تی حاکی از برگزاری این اعتراضات در شهر تبریز بود.

همچنین، در شهرهای‌ مختلف‌ آذربایجان‌ بخصوص در تبریز، اورمیه‌، اردبیل، زنجان، مرند، مشگین‌شهر (خیاو) و شهرک گلستان تهران جو‌ شدید‌ امنیتی‌ حاکم بود.

بنا به اظهارات برخی از بازداشت شدگان اعتراضات دوم مرداد آذربایجان، تعداد افراد بازداشتی تنها در شهر تبریز بیش از ۱۵۰ تن بوده است و تا کنون تنها اسامی برخی از بازداشتی ها از جمله پرویز سیابی گرجانی، نادر صادقیان، یوسف سلحشور، اولدوز قاسمی، محمد محمودی، رضا شهریور، محمد کاظمی، سیامک کوشی، کریم اسماعیل زاده، فراز معمار آذر، هادی محمدی، وحید محمدی، حسین قره جه داغی، جواد دهقان، محمد مردی، داوود رحیمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌، شهروز برزگر، صالح اکرامی و بابک رضایی در شهرهای تبریز، اردبیل و تهران احراز شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا