ایرانسلامتی و زندگی

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: کنترل و کاهش بار بیماری کرونا پیام غلط به مردم است

زالی گفت: متاسفانه کنترل و یا کاهش بار بیماری کووید ۱۹ پیام غلطی است که به مردم رسیده و اگر چنانچه در برخی شهرها آمارهایی از کاهش کرونا به گوش می رسد، نباید تصور کنیم که به طور کلی بیماری ریشه‌کن شده است.

علیرضا زالی ضمن ابراز نگرانی از افزایش میزان ترددها و سفرهای بین استانی افزود: «با وجود انجام ترددهای غیر ضروری و تفریحی در سطح شهر و افزایش مسافرت‌ها قطعا با افزایش بار بیماری روبرو خواهیم بود.»

زالی کرونا را ویروسی فریبنده و خطرناک دانست و خاطرنشان کرد باید ملاحضات بهداشتی با قوت و جدیت همچنان ادامه داشته باشد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: در تهران ۳۱۳ مورد جدید بیماری کرونا در بخش‌های عادی و ۸۶ نفر نیز در بخش های ویژه بستری شده اند و ۴۶۲ بیمار نیز از مجموع بیمارستانهای تهران ترخیص شده اند.

وی از افزایش که ۱,۵ درصدی آمار مبتلایان خبر داد و افزود: «این مهم نشان دهنده شیب نسبتا ملایم مبتلایان به کروناست.»

زالی در ادامه با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی بهبودیافتگان در بیمارستانهای کلان شهر تهران، توضیح داد: «اگر چنانچه ترددهای غیر ضروری در سطح شهر افزایش یابد ممکن است با افزایش آمار مواجه شویم.»

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران ناظران خارجی نسبت به آمار اعلام شده توسط مقام های جمهوری اسلامی در خصوص این بیماری همه گیر ابراز تردید کرده‌اند.

در همین زمینه، در روزهای گذشته رئیس شورای شهر تهران و برخی اعضای این شورا اعلام کردند که آمار ابتلا به کرونا در ایران بسیار بیشتر از آمار رسمی است که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز با انتشار گزارشی اعلام کرده است که آمار واقعی تعداد افراد جان‌باخته حدود دو برابر و آمار مبتلایان بین ۸ تا ۱۰ برابر آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا