آذربایجاناقتصاد

استاندار آذربایجان شرقی: مس سونگون یعنی نفت آذربایجان/ حساب‌های بانکی مس سونگون به استان منتقل شد

محمدرضا پورمحمدی ضمن اشاره به عودت ۹۰ کانتینر تجهیزات کارخانه ذوب مس از کرمان به آذربایجان شرقی، گفت: خوشبختانه بعد از پیگیری‌های به عمل آمده، حساب‌های بانکی مس سونگون نیز به استان منتقل شده است که این کار بزرگ در رونق اقتصادی منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از حمایت‌های وزیر صمت از انتقال ۹۰ کانتینر تجهیزات کارخانه ذوب مس به استان، گفت: خوشبختانه بعد از پیگیری‌های به عمل آمده و حمایت شخص وزیر صنعت، حساب‌های بانکی مس سونگون نیز به استان منتقل شده است که این کار بزرگ در رونق اقتصادی منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت.
او افزود: مس سونگون یعنی نفت آذربایجان؛ متاسفانه خام‌ فروشی معدن در سال‌های گذشته، سودآوری لازم را برای این مجموعه به همراه نداشته است که ما برای بهبود وضعیت آن تلاش می‌کنیم.
پورمحمدی همچنین به آخرین وضعیت راه اندازی کارخانه نفلین سینیت سراب اشاره کرد و افزود: قرارداد سه جانبه این طرح صنعتی مهم در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر صنعت، معدن و تجارت منعقد شد و در آینده نزدیک اخبار خوشی از این پروژه خواهیم شنید.
استاندار آذربایجان شرقی، ارتقای وضعیت خودروسازی در استان را از دیگر اولویت های مدیریت ارشد استان دانست و ادامه داد: خوشبختانه تیم های متخصص و کاربلد استان با برنامه های مدون در حال فعالیت هستند ولی به وضعیت فعلی خود در تمامی شاخص ها راضی نیستیم و همچنان باید برای رسیدن به وضعیت مطلوب تلاش کنیم.
پورمحمدی تأکید کرد: بیان واقعیات به معنای نادیده گرفتن زحمات مسئولان و انکار ظرفیت های ارزنده استان نیست و با توجه به وجود امکانات خوب می توانیم موانع محدود را نیز از مسیر توسعه استان برداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا