اقتصاد

به دنبال توافق تجاری میان آمریکا و چین، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافت

بهای معاملات نفت بازار جهانی روز پنج‌شنبه در واکنش به امضای توافق تجاری میان آمریکا و چین که زمینه را برای افزایش خرید محصولات انرژی آمریکایی از سوی پکن فراهم می‌کند، افزایش پیدا کرد.

به گزارش «رویترز» بهای معاملات نفت بازار جهانی روز پنج‌شنبه در واکنش به امضای توافق تجاری میان آمریکا و چین که زمینه را برای افزایش خرید محصولات انرژی آمریکایی از سوی پکن فراهم می‌کند، افزایش پیدا کرد.

 

 

 

بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۵ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش پیدا کرد و به ۶۴ دلار و ۴۵ سنت در هر بشکه رسید.

 

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۳۹ سنت معادل ۰.۷ افزایش یافت و به ۵۸ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه رسید.

 

سند فاز اول توافق تجاری آمریکا و چین روز چهارشنبه میان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و لیو هی، معاون نخست وزیر چین در کاخ سفید امضا شد. تحت مفاد فاز اول توافق تجاری که روز چهارشنبه در واشنگتن امضا شد، چین بیش از ۵۰ میلیارد دلار نفت، گاز طبیعی و محصولات انرژی دیگر از آمریکا خریداری خواهد کرد.

 

به گفته ویرندرا چوهان، تحلیلگر نفت در شرکت “انرژی اسپکتس”، مراسم روز چهارشنبه امضای توافقی بود که پیش از این بازار را تحت تاثیر خود قرار داده بود.

 

منابع بازرگانی و تحلیلگران اظهار کرده‌اند که چین برای تحقق اهداف خرید کالاهای آمریکایی به مشکل برخواهد خورد و رشد قیمت نفت پیش از این که جزییات بیشتری از این توافق مشاهده شود، محدود خواهد بود.

 

بر اساس این گزارش، تحلیلگران می‌گویند قیمتهای نفت و میعانات نفتی پس از کاهش تنشهای ژئوپلیتیکی به محدوده سابق خود بازگشته‌اند. قیمت نفت برنت هفته گذشته به بیش از ۷۱ دلار در هر بشکه صعود کرده بود اما پس از فروکش کردن التهابات، به پایین‌ترین حد خود در یک ماه گذشته عقب نشینی کرد.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن