ایرانسیاست

تکذیب اظهارات خامنه ای درمورد کرونا توسط وزارت بهداشت ایران

علی خامنه ای "گفته می شه که یک بخش برای ایران بالخصوص تولید شده است".

علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت ایران در رابطه با علت شیوع ویروس کرونا در این کشور با بیان اینکه “کووید19 که در چین بوده و همه جا هست در ایران نیز هست”، اظهارات آیت الله خامنه ای رهبر این کشور که گفته بود “گفته می شه که یک بخش برای ایران بالخصوص تولید شده است” را تکذیب کرد.

رئیسی، چهارشنبه ششم فروردین در یک کنفرانس ویدیویی خبری با اشاره به اینکه طلاب و کارگران چینی عامل انتقال ویروس کرونا به ایران بوده اند، گفته بود: به طور قطع و یقین می گویم که ورود بیماری (کرونا) به ایران منشاء اصلی اش از کشور چین بوده است. خیلی از رسانه ها خیلی سعی دارند کووید19 را به دو قسمت تقسیم کنند. کووید19 ایرانی و کووید19 جهانی؛ یعنی ما یک کووید19 دیگر داریم و یک کووید19 دیگر نیز در جهان است. در صورتی که این همان کووید19 هست که در چین بوده و همه جا هست، در ایران هم هست.

این در حالی است که آیت الله خامنه ای رهبر ایران، در سخنرانی سوم فروردین خود که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، درباره علت شیوع کرونا در ایران گفته بود: گفته می شه که یک بخش برای ایران بالخصوص تولید شده است؛ با استفاده از آشنایی های ژنتیک ایرانی که به وسایل مختلفی به دست آورده اند یک بخشی را برای ایران درست کرده اند.

وی همچنین طی این سخنرانی “دشمنان جنّی” را نیز یکی از دشمنان ایران معرفی کرده بود که این اظهار نظر نیز با واکنش های متعددی از سوی رسانه های جهان و کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا