ایرانجهانویدیو

رسانه‌های تورکیه ویدیوی «محمدرضا ناصرزاده» دیپلمات بازداشتی ایران را هنگام فرار منتشر کردند

محمدرضا ناصرزاده، کارمند سرکنسولگری ایران در استانبول، به جرم مشارکت در ترور مسعود مولوی وردنجانی، هنگام تلاش برای فرار، در فرودگاه استانبول دستگیر شد.

رسانه‌های تورکیه گزارش می‌دهند، محمدرضا ناصرزاده که با پاسپورت دیپلماتیک ایران به تورکیه آمده بود، هنگام تلاش برای فرار در فرودگاه استانبول دستگیر شده است.

به گزارش بخش فارسی گروه خبری ای‌ان‌تی به نقل از رسانه‌های تورکیه، محمدرضا ناصرزاده که در تاریخ ۸ فوریه (۱۸ بهمن) ساعت ۱۰:۲۵ به وقت محلی با پاسپورت دیپلماتیک از ایران به تورکیه آمده بود، دستگیر شد.

پس از بررسی های انجام شده توسط اداره پلیس استانبول، مشخص شده که در سابقه کیفری محمدرضا ناصرزاده، این دیپلمات ایرانی جرم “قتل همراه با طراحی آن” ثبت شده است. وی پس از دستگیری توسط دادگاهی که در تاریخ ۹ فوریه به آن ارجاع شده بود، بازداشت و روانه زندان شد.

همچنین بخوانید: یک دیپلمات ایران در تورکیه دستگیر شد؛ راز ترور «مسعود مولوی» گشوده می‌شود

بر اساس این گزارش، حکم بازداشت «محمدرضا ناصرزاده»، دیپلمات ایرانی که مدارک جعلی را برای علی افسنجانی، طراح ترور مسعود مولوی تهیه کرده بوده، از سوی قاضی دادگاه صلح کیفری استانبول صادر و به زندان فرستاده شد.

همچنین بخوانید: یک دیپلمات ایران در تورکیه دستگیر شد؛ راز ترور «مسعود مولوی» گشوده می‌شود

این دومین مورد از اخبار رسمی فعالیت‌های تروریستی دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران است که طی روزهای اخیر منتشر می‌شود. هفته گذشته نیز، دادگاهی در آنتورپ بلژیک رای به محکومیت اسداله اسدی دیپلمات مقیم وین و سه نفر دیگر را که بجرم توطئه بمب گذاری در تجمع شورای ملی مقاومت ایران در نزدیکی پاریس، دستگیر شده بودند، داد.

همچنین، رسانه‌های تورکیه روز دوشنبه ۲۴ آذر خبر از عملیات سازمان استخبارات این کشور (میت) بر علیه عوامل وزارت اطلاعات ایران در استانبول دادند.

به گفته رسانه‌های تورکیه به نقل از منابع امنیتی این کشور، «ناصر شریفی زیندشتی» در عین حال طراح ربودن حبیب اسیود معروف به حبیب فرج‌الله چعب است که اخیراً از استانبول ربوده شده و به ایران منتقل شد.

همچنین بخوانید: جزییاتی تازه از عملیات سازمان امنیت ترکیه بر علیه جاسوسان وزارت اطلاعات ایران

اکنون روزنامه صباح تورکیه گزارش می‌دهد، «عبدالوهاپ کوچاک» فردی که مسعود مولوی را به قتل رسانده نیز، باغبان «ناجی شریف زیندشتی»، مافیای مواد مخدر است.

همچنین بخوانید: عملیات میت بر علیه جاسوسان وزارت اطلاعات ایران در استانبول (ویدیو)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا