آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

سالار طاهر افشار به بند جوانان زندان اورمیه باز گردانده شد

سالار طاهر افشار، زندانی سیاسی آزربایجانی محبوس دز زندان اورمیه، روز چهارشنبه ۵ خرداد طی تماسی از بازگردانده شدنش از بند قرنطینه به بند جوانان این زندان خبر داد.

سالار طاهر افشار، زندانی سیاسی آزربایجانی محبوس دز زندان مرکزی اورمیه، روز چهارشنبه ۵ خرداد طی تماسی که با یکی از نزدیکان خود داشته، از بازگردانده شدنش از بند قرنطینه به بند جوانان این زندان خبر داده است.

این فعال آزربایجانی در تاریخ  ۲۹ اردیبهشت بدون دلیل و اطلاع قبلی به بند قرنطینه زندان مرکزی اورمیه منتقل شده بود.

همچنین بخوانید: انتقال سالار طاهر افشار از بند جوانان به بند قرنطینه زندان اورمیه 

طبق گفته سالار طاهر افشار، در حالی که گنجایش بند قرنطینه زندان اورمیه ۲۰۰ نفر می‌باشد، مسئولین زندان بیش از ۴۰۰ نفر زندانی را در این بند نگهداری میکنند.

سالار طاهرافشار، روز دوشنبه ۳۰ فروردین در منزل پدری خود از سوی مامورین امنیتی بازداشت و پس از انتقال به اداره اطلاعات و امنیت عمومی اورمیه (۹ پله)، از آنجا به زندان مرکزی اورمیه منتقل شد.

این فعال تورک در مرحله بدوی از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اقدام به تشکیل تجمعات غیر قانونی» مجموعا به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که شعبه ۱۳ دادگاه های تجدید نظر آذربایجان غربی به ریاست قضات «علیپور و رجبی» او را از اتهام «اقدام به تشکیل تجمعات غیر قانونی» تبرئه و از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» حکم یک سال حبس تعزیری را عینا تایید کرده بود.

سالار طاهر افشار،  روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹ پس از احضار به اداره اطلاعات و امنیت عمومی اورمیه (۹ پله) بازداشت و به زندان این شهر منتقل و ۳۱ تیرماه با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی بصورت موقت آزاد شده بود.

در تاریخ ۲۷ تیر ۹۹ تجمعی به منظور حمایت از مردم جمهوری آذربایجان، و محکومیت تجاوزگری و اشغالگری نیروهای ارمنستان به شهر تووز جمهوری آذربایجان در شهرهای مختلف ایران صورت گرفت، که طی آن تعداد زیادی از فعالین مدنی در شهرهای مختلف باز داشت شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا