آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

سیل دیوار نویسی و گرافیتی در تبریز در رابطه با زندانیان سیاسی آذربایجان

فعالین مدنی آذربایجانی در تبریز با دیوار نویسی و گرافیتی گسترده نسبت به وضعیت سلامتی زندانیان سیاسی به مسئولین قضایی-امنیتی ایران هشدار دادند.

فعالین آذربایجانی در تبریز با گرافیتی‌ها و دیوارنویسی‌های گسترده در سطح شهر به پی بی‌توجهی و انکار مسئولین قضایی-امنیتی اردبیل در رابطه با ابتلای عباس لسانی زندانی، یوسف کاری، علی و رضا واثقی به بیماری کووید-۱۹ و شرایط سلامتی آنها هشدار داده و خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی آذربایجانی شدند.

“هشدار برای دیکتاتور تاریخ را مرور کن، تبریز آتش بگیرد تهران خواهد سوخت”، “نگران زندانیان سیاسی مان هستیم عباس لسانی ” ، “ما همه لسانی هستیم” از جمله دیوار نوشته‌های اعتراضی نقش بسته در خیابانهای سطح شهر تبریز است که نسبت به وضعیت نگران کننده و بحرانی آقای لسانی و دیگر فعالین محبوس در زندانهای ایران هشدار داده شده است.

همچنین ببینید: دیوار نویسی در سطح شهر اردبیل در اعتراض به بی‌توجهی به وضعیت زندانیان سیاسی آذربایجان

همچنین ببینید: دیوار نویسی‌های گسترده در سطح شهر تبریز

همچنین ببینید: دیوار نویسی گسترده در سطح شهر اردبیل در اعتراض به بازداشت فعالین حامی آزادسازی قاراباغ

در بین زندانیان سیاسی آذربایجانی محبوس در زندان اردبیل عباس لسانی به دلایل نامعلوم و از زمان آزادسازی قره‌باغ و دیگر سرزمینهای اشغالی آذربایجان ممنوع المکالمه شده است بنا به شهادت همبندی های ایشان وضعیت سلامت ایشان مناسب نبوده و علائم ابتلا به این بیماری قرار گرفته است.

همچنین بخوانید: مجاری تنفسی عباس لسانی آسیب دیده؛ نظر قطعی پزشکان زندان اعزام او به مراکز درمانی مجهز است

همچنین بخوانید: فوری: انتقال عباس لسانی و یوسف‌کاری به بهداری زندان اردبیل

نزدیکان خبر از تحت مراقبت قرار گرفتن متوالی عباس‌لسانی در بهداری این زندان داده و نظر پزشکان این مرکز مبنی بر ضرورت اعزام عباس لسانی به مراکز درمانی مجهز بیرون بیمارستان را در گفتگوی تلفنی با رسانه ها تایید کرده اند.

گفته می شود مجاری تنفسی عباس لسانی آسیب دیده و پزشکان به جهت امنیتی بودن پرونده مجبورا به وی اسپری تنفسی و مسکنهای قوی جهت کاست دردهای شدید شکم و عضلانی که این زندانی سیاسی بدان گرفتار شده تزریق کرده‌اند.

همچنین بخوانید: گزارش وضعیت زندانهای آذربایجان در ایران به سازمان جهانی بهداشت توسط نورالدین پیرموذن نماینده سابق اردبیل

در روزهای گذشته خبر بی توجهی مسئولین قضایی – امنیتی اردبیل در قبال شیوع کرونا در زندان اردبیل مورد توجه رسانه‌های زیادی قرار گرفته و واکنش منفی کاربران اینترنتی و فعالین حقوق بشری را بهمراه داشته است

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا