آذربایجانایرانسیاست

دادگاه تجدیدنظر؛ شاهین برزگر به ۳ میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد

شعبه ۲۸ دادگاه تجدید نظر آذربایجان‌شرقی، شاهین برزگر، فعال مدنی آذربایجانی را به ۳ میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

بر اساس گزارشات رسیده به گروه خبری ای‌ان‌تی،  شعبه ۲۸ دادگاه تجدید نظر آذربایجان‌شرقی به ریاست علی آلهیاری، شاهین برزگر، فعال مدنی آذربایجانی را به ۳ میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

در رأی دادگاه تجدیدنظر آمده است: «در خصوص تجدیدنظرخواهی آقای حسین یوسفی به وکالت از آقای شاهین برزگر… که به موجب آن نامبرده به اتهام تبلیغی علیه نظام به تحمل یک‌سال حبس تعزیری محکوم گردیده است، اعضای دادگاه با توجه به محتویات پرونده و اینکه رآی صادره بر اساس موازین قانونی اصدار یافته و تجدیدنظرخواهی ایشان مشمول هیج‌یک از بندها مندرج از ماده ۴۳۴ قانون آیین دادرسی کیفری نبوده، النهایه دادگاه، تبصره ماده ۲ قانون کاهش مجازات حبس تعزیری حبس نامبرده را به تحمل ۳ ماه تقلیل و یا تحویز تبصره ماده ۳۷ همان قانون و با رعایت مواد ۶۴ و ۶۷ و بند پ ماده ۸۳ و بند پ ماده ۸۶ قانون مجازات اسلامی نامبرده را به پرداخت سی میلیون ریال جزای نقدی جایگزین سه‌ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی تبدیل و اعلام می‌دارد و ضمن رد تجدیدنظرخواهی مستندا به الف ماده ۴۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری رأی صادره را به کیفیت فوق تأیید می‌نماید. رأی صادره قطعی است.

پیش‌تر شاهین برزگر فعال مدنی تُرک، از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر از بابت «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

شاهین برزگر (قارتال) فعال مدنی آذربایجانی که در تظاهرات سراسری آبان‌ماه دستگیر و زندانی شده بود بعد از تحمل سه ماه بازداشت و زندان -هفتادوهفت روز بازداشت و بیست و یک روز زندان- بطور موقت با قرار وثیقه  ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا